A Négyszögletű Kerek Erdő történetei egyszerűségükben szívmelengetők, s így a mai napig kedvelt olvasmányok. De nem csak olvassuk, nézzük is szívesen a különleges erdő kissé hóbortos, de nagyon is szerethető lényeit – a győri Vaskakas Bábszínházban mindenképp.
A Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház idei első nagyszínpadi bemutatója Margit Auer könyvsorozatának, a Mágikus állatok iskolájának A kísértetfolyosó alcímet viselő részéből készült. Nem csoda, ha valaki felkapja a fejét a sorozat címének hallatán, a színház ugyanis 2017-ben mutatta be az első részből készült adaptációt, amely azóta is repertoáron van.
A Mesekisasszony című tárlat a 100 éve született Remsey-Sipos Ilma festő, grafikus, bábtervező művész (1924. augusztus 18. – 2019. február 11.) rajzaiból és bábfiguráiból nyújt válogatást.
Ünnepeljünk együtt – mondta elöljáróban Prikazovics Ferenc igazgatóhelyettes vasárnap délelőtt a Mesebolt Bábszínház Gazdag Erzsi-termében. A háta mögött a játékra kész, régi-új mágikus házikó, amely nem egyszerűen a Kutyus meg a Cicus otthona, hanem maga a világ. Jó volna beleköltözni.
A Budapest Bábszínház idei évadának első bemutatója az eleinte zordnak tűnő, ám hamar barátságossá és rendkívül szerethetővé váló északra kalauzolja a nézőt, egy olyan világba, amely tele van csintalan goblinokkal, lakkaszörpöt szürcsölő trollokkal, bájos orkokkal és énekükkel a hajósokat halálba csábító hableányokkal. Sőt, a mágikus lényekkel teli világnál még többet is kapunk: hasznos faipari alapismeretekkel gazdagodunk a humorral és komolysággal jól zsonglőrködő előadás által.
A Műcsarnokban rendezett kiállításban kiemelt hangsúlyt kap a tiszteletadás gesztusa.
Rendkívül eseménydús, ugyanakkor viszontagságos évadot hagyott maga mögött nemrég az Ariel Színház. A sors úgy hozta, hogy a 75 éves intézmény a júniusi évfordulós eseménysorozattal elsősorban a tragikus hirtelenséggel elhunyt igazgatónak, Gabi Cadariunak állított emléket.
"A Vojtina nekem a hely, ahová hazajöttem, hazajövök. Így születhetnek meg ezek a képek, amiket nem kell utána szavakba önteni." (Csatáry-Nagy Krisztina)
Száz esztendővel ezelőtt született Kós Lajos képzőművész, bábtervező, rendező, a Bóbita bábegyüttes alapítója és névadója. A bábszínház szellemi atyjának emléke előtt 2011 óta állandó kiállítás tiszteleg a Bóbita bábmúzeumában. A centenárium alkalmából egy további teremben bábok, díszlet- és bábtervek, előadásokról készült fotók és felvételek árnyalják és egészítik ki a gazdag, sokszínű életművet bemutató pályaképet.